Asad prosił listownie Putina o pomoc wojskową

Asad prosił listownie Putina o pomoc wojskową
(fot. Fabio Rodrigues Pozzebom / ABr derivative work: César / Wikimedia Commons / CC BY 3.0 br)
PAP / pk

Służba prasowa prezydenta Syrii poinformowała w środę, że wszelkie zwiększenie rosyjskiej pomocy wojskowej dla Syrii to wynik prośby Damaszku i że prezydent Baszar el-Asad pisał w tej sprawie do prezydenta Rosji Władimira Putina.

W oświadczeniu cytowanym przez agencję Reutera służba prasowa syryjskiego prezydenta oznajmiła, że "wszelkie umocnienie rosyjskiego wsparcia militarnego dla Syrii następowało i następuje na prośbę państwa syryjskiego".

Wcześniej w środę izba wyższa rosyjskiego parlamentu, Rada Federacji, jednomyślnie wyraziła zgodę na wysłanie rosyjskich wojsk do Syrii, o co wystąpił prezydent Władimir Putin. Kreml podkreśla, że chodzi jedynie o siły powietrzne.

W oświadczeniu kancelarii syryjskiego prezydenta zaznaczono, że prośba Damaszku jest zgodna z porozumieniami międzynarodowymi i normami stosunków między państwami, a celem jest "realizacja ich interesów narodowych i zagwarantowanie ich integralności terytorialnej".

Informując o zgodzie Rady Federacji na wysłanie do Syrii rosyjskich wojsk, szef administracji Kremla powiedział, że o pomoc wojskową poprosił Rosję prezydent Syrii Baszar el-Asad.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Asad prosił listownie Putina o pomoc wojskową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.