Assange Człowiekiem Roku "Le Monde"

Assange Człowiekiem Roku "Le Monde"
Portal Wikileaks rozpoczął 28 listopada publikację 250 tys. poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej (fot. EPA/JASON BYE)
PAP / wab

Julian Assange został ogłoszony Człowiekiem Roku przez redakcję francuskiego dziennika "Le Monde", który poświęcił założycielowi Wikileaks obszerny materiał w swoim cotygodniowym dodatku mającym ukazać się w piątek.

Popołudniowy "Le Monde" to jedna z pięciu wielkich redakcji - obok "New York Timesa", "Guardiana", "El Pais" i tygodnika "Der Spiegel" - która otrzymała od Wikileaks poufne depesze amerykańskiej dyplomacji.

DEON.PL POLECAW głosowaniu internetowym na stronie dziennika Assange także został wybrany na Człowieka Roku z wynikiem ponad 56 proc. Na drugim miejscu znalazł się chiński dysydent, laureat tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo (22 proc.). Prawie 7 proc. głosów uzyskał twórca i dyrektor portalu społecznościowego Facebook Mark Zuckerberg.

39-letni Julian Assange został w zeszłym tygodniu zwolniony za kaucją z brytyjskiego aresztu. Ekstradycji Australijczyka domaga się Szwecja, która zarzuca mu przestępstwa seksualne.

Assange został aresztowany 7 grudnia w związku ze szwedzkim wnioskiem o ekstradycję. Początek postępowania ekstradycyjnego spodziewany jest w styczniu lub lutym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Assange Człowiekiem Roku "Le Monde"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.