Bawaria: nadzwyczajne kroki ws. uchodźców

Bawaria: nadzwyczajne kroki ws. uchodźców
(fot. EPA/UWE ANSPACH)
PAP / psd

W związku z nieustającą falą uchodźców władze Bawarii rozważają podjęcie na własną rękę nadzwyczajnych kroków w celu opanowania kryzysu migracyjnego - podała we wtorek agencja dpa, powołując się na premiera Bawarii Horsta Seehofera.

Rząd Bawarii na posiedzeniu we wtorek dyskutował nad możliwością zawracania z granicy uchodźców usiłujących wjechać do Niemiec z innego kraju UE. Rozważano też opcję natychmiastowego odsyłania imigrantów do innych krajów związkowych (landów) Niemiec.

Jak pisze dpa, Seehofer nie chciał oficjalnie ustosunkować się do konkretnych planów. Powiedział jednak, że jego land może być zmuszony do podjęcia "na własną rękę" nadzwyczajnych kroków. Konkretne decyzje mają zapaść na posiedzeniu rządu w Monachium 9 października.

Granicząca z Austrią Bawaria jest od miesięcy głównym celem imigrantów z Syrii, Iraku i Afganistanu zmierzających przez Turcję, Bałkany, Węgry i Austrię do Niemiec. Po otwarciu przez kanclerz Angelę Merkel 5 września niemieckiej granicy dla uchodźców, którzy koczowali na dworcu w Budapeszcie, do stolicy Bawarii Monachium docierało codziennie po kilka tysięcy osób.

Przywrócenie przez rząd Niemiec 13 września kontroli na granicach nie powstrzymało napływu uchodźców. Jak podał "Bild", od 5 do 27 września do Niemiec wjechało około 230 tys. azylantów. Dwie trzecie z nich, czyli ok. 150 tysięcy, przyjechało po przywróceniu kontroli granicznych.

DEON.PL POLECA

Kierujący bawarską CSU Seehofer należy do zdecydowanych krytyków liberalnej polityki migracyjnej Merkel.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bawaria: nadzwyczajne kroki ws. uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.