Berlin: z powodu braku szczepionek zamknięto dwa centra szczepień

7 miesięcy temu
PAP/kb

W stolicy Niemiec trzeba było we wtorek po godzinie 14 zamknąć tymczasowo dwa centra szczepień z powodu braku szczepionek na Covid-19 firmy BioNTech - poinformowały berlińskie władze medyczne.

Zamknięto centra w Arena Berlin i Messe Berlin, gdzie szczepi się preparatem firmy BioNTech, ponieważ transport szczepionek został opóźniony prawdopodobnie z powodu trudności technicznych. Odwołane we wtorek szczepienia powinny się odbyć do końca tego tygodnia.

W liczącym blisko cztery miliony mieszkańców Berlinie działa sześć ośrodków szczepień. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymało do tej pory 12 procent berlińczyków.

Od wtorku szczepienia przeciwko koronawirusowi rozpoczęły się w 35 tys. przychodni lekarskich w całych Niemczech. Później szczepić zaczną również lekarze specjaliści, lekarze prywatni i lekarze zakładowi. W pierwszym tygodniu wszystkie przychodnie otrzymają łącznie 940 tys. dawek szczepionki na Covid-19. 

Źródło:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Berlin: z powodu braku szczepionek zamknięto dwa centra szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.