Miliarderzy coraz bogatsi. Nowy Top 10 magazynu Forbes

Miliarderzy coraz bogatsi. Nowy Top 10 magazynu Forbes
Top 10 najbogatszych ludzi świata wg. Forbes. Źródło: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Dzięki pandemii koronawirusa miliarderzy jeszcze bardziej powiększyli swój majątek. Jak donosi magazyn Forbes - "łącznie miliarderzy (na szczycie listy z poprzedniego roku - przyp. red.) wzbogacili się o ponad 1.5 biliona dolarów".

Prawie 1/3 całego zysku USA w zeszłym roku została wypracowana przez 10 najbogatszych ludzi tam mieszkających. To niezwykły wynik w obecnych realiach.

Na liście najbogatszych osób pierwsze miejsce zajmuje Jeff Bezos (Amazon), którego majątek rośnie w trakcie, kiedy gwałtownie zwiększyło się zapotrzebowanie na robienie zakupów online. Majątek Bezosa wyceniany jest na 177 mld dolarów.

Elon Musk, poprzedni krótkotrwały lider zestawienie multimiliarderów, ustąpił miejsca Bezosowi. I to pomimo faktu, że jego firma Tesla produkująca m.in. supernowoczesne elektryczne samochody odnotowała wzrost akcji (w porównaniu z rokiem 2020 - przyp. red.) o 728 proc. 

DEON.PL POLECA

Na trzecim miejscu najbogatszych ludzi globu znajduje się Bill Gates, który po odejściu z zarządu Microsoft w 2020 roku, poświęcił swoje fundusze i działania walce z COVID-19. Tuż z Gatesem uplasował się założyciel Facebooka Mark Zuckerberg

Na dalszych pozycjach znajdują się także spadkobiercy sieci Walmart - Rob i Jim Walton oraz Sergey Brinay i Larry Page - współzałożyciele Google.

Pełną listę najbogatszych osób na świecie znajdziesz tutaj.

Źródło: Fobes/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Edward Staniek

Co o pieniądzach i dobrach materialnych mówi Pismo Święte? Ksiądz Edward Staniek analizuje wybrane fragmenty Biblii, starając się odpowiedzieć na pytania, które od wieków zadają sobie kolejne pokolenia wyznawców Chrystusa.

Oto niektóre z nich:

  • Czy...

Skomentuj artykuł

Miliarderzy coraz bogatsi. Nowy Top 10 magazynu Forbes
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.