Białoruś: Kolejni dziennikarze mediów zagranicznych pozbawieni akredytacji

Białoruś: Kolejni dziennikarze mediów zagranicznych pozbawieni akredytacji
(fot. PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH)
7 miesięcy temu
PAP / pp

O odebraniu akredytacji kolejnym dziennikarzom mediów zagranicznych pracującym na Białorusi informują w sobotę niezależne media oraz Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (BAŻ).

Jak informuje BAŻ, akredytacje są odwoływane przez międzyresortową komisję ds. bezpieczeństwa informacyjnego. Jest to komisja, w której skład wchodzą przedstawiciele różnych państwowych struktur, w tym praktycznie wszystkich resortów siłowych, MSZ i parlamentu. Według Euroradia prawo głosu w tej powołanej w 2017 r. strukturze prawo głosu mają także szefowie najważniejszych mediów państwowych.

Wśród pozbawionych akredytacji dziennikarzy są reporterzy Radia Swaboda, fotoreporterzy agencji Reuters i AP, Deutsche Welle, RFI i innych mediów.

W czwartek podczas protestu w Mińsku milicja zatrzymała, jak podano, w celu kontroli dokumentów akredytacyjnych, ok. 50 dziennikarzy mediów białoruskich i zagranicznych. Większość wypuszczono, jeden - szwedzki korespondent - został pozbawiony prawa wjazdu na Białoruś. Czwórka reporterów ma sprawę o udział w nielegalnych zgromadzeniach.

Rano w sobotę pojawiła się informacja o pozbawieniu akredytacji czwórki rosyjskich dziennikarzy pracujących dla mediów zagranicznych. Jeszcze dzisiaj mają oni opuścić Białoruś.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
27,93 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

Białoruś: Kolejni dziennikarze mediów zagranicznych pozbawieni akredytacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.