Bułgaria: alarm bombowy na lotnisku w Sofii

Bułgaria: alarm bombowy na lotnisku w Sofii
(fot. Aisano / Wikimedia Commons / GNU Free Documentation License)
Ewgenia Manołowa / PAP / pk

Na międzynarodowym lotnisku w stolicy Bułgarii, Sofii, ogłoszono we wtorek alarm bombowy. Podejrzenie wzbudził mikrobus na belgijskiej rejestracji, który stał bez nadzoru ponad 12 godzin. Policja graniczna zdementowała jednak informacje o bombie w mikrobusie.

Zgodnie z przepisami antyterrorystycznymi mikrobus należało sprawdzić na obecność ładunku wybuchowego. Podejrzany pojazd znajduje się na terminalu pierwszym lotniska, obsługującym loty tanich linii. Według policji został zaparkowany około godz. 1 w nocy. Osoba, która go pozostawiła, odleciała około godz. 5 rano.

Pojazd wywieziono z parkingu, na lotnisko ściągnięto policję, straż pożarną i służby antyterrorystyczne. Pies policyjny reagował pozytywnie na obecność ładunku wybuchowego, co spowodowało alarm. Na tej podstawie przedstawicielka służby prasowej lotniska podała informację, że znaleziono bombę.

Jednak kilkanaście minut później komisarz główny policji granicznej Antonio Angełow poinformował, że bomby nie było. Dodał, że wciąż trwa sprawdzanie bagażu.

DEON.PL POLECA

Mimo wzmocnionych sił policji i nadzwyczajnej sytuacji na terminalu pierwszym lotniska nie zamknięto, lecz loty są opóźnione.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bułgaria: alarm bombowy na lotnisku w Sofii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.