Capri ogłosiło "wolność od COVID-19"

1 miesiąc temu
PAP/kb

Szef władz Capri Vincenzo De Luca ogłosił 8 maja, że tamtejsza wyspa jest wolna od koronawirusa. Wszystko za sprawą przeprowadzonych tam masowo szczepień - przekazała PAP.

"Nasi mieszkańcy zostali uodpornieni, to szalenie ważne dla naszej przyszłości, sezonu turystycznego" - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji przewodniczący regionalnych władz. Podkreślił, że dzięki zaszczepieniu wszystkich tamtejszych mieszkańców wyspa będzie mogła znowu rozkwitnąć i bez strachu uruchomić swoje turystyczne biznesy, które są głównym źródłem utrzymania.

Kolejną w kolejności wyspą, która ma zostać uwolniona spod władzy i tyranii COVID-19 ma być Ischia, która położona jest w Zatoce Neapolitańskiej. Następnie koronawirusa będą żegnać rejon Sorrento oraz kraina Cilento - czyli tereny, które są najczęściej odwiedzane przez turystów - informuje PAP.

Niedawno na naszym portalu informowaliśmy Państwa o tym, że całe Włochy otwierają się na turystów. "Rezerwujcie wakacje w Italii, nie możemy się was doczekać" - takimi słowami wszystkich potencjalnych turystów zaprosił premier Mario Draghi, zwracając się zarówno do rodaków, jak i cudzoziemców.

Źródło: PAP/kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Capri ogłosiło "wolność od COVID-19"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.