Chiny: sześć nowych przypadków Covid-19, w tym jeden w Wuhanie

Chiny: sześć nowych przypadków Covid-19, w tym jeden w Wuhanie
(fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)
Wtorek, 13:30
PAP / jb

Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych zgłoszono sześć nowych przypadków Covid-19, w tym jeden w mieście Wuhan, gdzie pandemia wybuchła. Dodatkowo w kraju wykryto 17 nowych infekcji bezobjawowych – wynika z wtorkowego komunikatu państwowej komisji zdrowia.

 

Łącznie w Chinach kontynentalnych na Covid-19 choruje obecnie 85 osób, z czego 10 przypadków określono jako ciężkie. Oficjalny bilans zgonów wciąż wynosi 4634.

Trzy spośród sześciu nowych zakażeń dotyczą osób, które powróciły z zagranicy. Wykryto je w regionie Mongolia Wewnętrzna na północy Chin.

Kolejne dwie infekcje lokalne potwierdzono w poniedziałek w graniczącej z Koreą Północną prowincji Jilin, gdzie wykryto niedawno skupisko zakażeń i ponownie wprowadzono restrykcje dotyczące przemieszczania się mieszkańców – wynika ze sprawozdania.

W osobnym komunikacie służby medyczne prowincji Jilin poinformowały o wykryciu dodatkowych trzech przypadków Covid-19 między północą a godziną pierwszą w nocy z poniedziałku na wtorek. Te infekcje nie zostały uwzględnione w dobowym zestawieniu państwowej komisji zdrowia na poniedziałek.

Nowy przypadek w Wuhanie dotyczy pacjenta, który był poprzednio klasyfikowany do zakażeń bezobjawowych, ale pojawiły się u niego symptomy choroby.

W Wuhanie trwa obecnie ambitna kampania powszechnych testów, w ramach której władze planuje przebadanie wszystkich 11 mln mieszkańców. Takie plany ogłoszono po wykryciu w dniach 9-10 maja pierwszego skupiska zakażeń w Wuhanie, odkąd miesiąc wcześniej zniesiona została niemal całkowita blokada tego miasta.

Obecnie w kraju pod obserwacją jest 389 zakażonych osób, które nie mają objawów choroby – napisano w komunikacie komisji. Osoby bez objawów nie są w Chinach zaliczane do „potwierdzonych przypadków”, a ich liczba od początku pandemii nie została ujawniona.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chiny: sześć nowych przypadków Covid-19, w tym jeden w Wuhanie
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Chiny: sześć nowych przypadków Covid-19, w tym jeden w Wuhanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.