CNN: urządzenia elektroniczne terrorystów pozwalają omijać kontrole

CNN: urządzenia elektroniczne terrorystów pozwalają omijać kontrole
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
PAP / jp

Amerykańskie agencje wywiadowcze uważają, że Państwo Islamskie i inne organizacje terrorystyczne opracowały nowatorskie sposoby umieszczania ładunków wybuchowych w urządzeniach elektronicznych; dzięki temu bomby są niewykrywalne podczas kontroli na lotniskach.

Poinformowała o tym w sobotę CNN. Według stacji amerykański wywiad sugeruje, że terroryści zdobyli zaawansowany technicznie sprzęt do kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, żeby testować, jak skutecznie ukryć ładunki wybuchowe w laptopach i innych urządzeniach elektronicznych.

To wywiad USA - jak zauważa CNN - odegrał znaczącą rolę w niedawnej decyzji administracji prezydenta Donalda Trumpa o zakazie wnoszenia na pokład samolotów urządzeń większych niż smartfon. Zakaz dotyczy bezpośrednich lotów do Stanów Zjednoczonych z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Władze USA motywowały zakaz zagrożeniem terrorystycznym. Zgodnie z nowymi zasadami laptopy, tablety, konsole do gier, czytniki książek, przenośne odtwarzacze DVD, aparaty fotograficzne itd. muszą zostać umieszczone w bagażu rejestrowanym.

Doniesienia o tym, że urządzenia elektroniczne terrorystów są zdolne omijać kontrole bezpieczeństwa na lotniskach, mogą rodzić pytania o to, czy zasięg tego zakazu jest wystarczający - wskazuje CNN.

Telewizja CNN dowiedziała się, że poprzez serię testów przeprowadzonych pod koniec zeszłego roku FBI ustaliła, iż bomby umieszczone w laptopach będą o wiele trudnej wykrywalne dla skanerów na lotniskach niż poprzednie wersje ładunków wytwarzane przez ugrupowania terrorystyczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

CNN: urządzenia elektroniczne terrorystów pozwalają omijać kontrole
Komentarze (2)
1 kwietnia 2017, 21:45
No i co na to obrońcy uchodźców? Jak to się ma do zapewnień premier Wielkiej Brytanii po ostatnim zamachu, że Brytyjczycy mogą wrócić do normalnego życia? Jakiego normalnego życia? Kto w Was wie, kto zabił tego terrorystę? Bo tego nie podały środki przekazu. Otóż nie policjant, bo policja w W. Brytanii nie nosi broni!!! Zbił go ochroniarz jednego z polityków, który akurat tam czekał w samochodzie. Gdyby nie on, to ten terrorysta mógłby jeszcze zasztyletować innego policjanta, wejsc do Parlamentu i zrobić to jeszcze kilku innym członkom Parlamentu. Straszne. Gdzie my jesteśmy? A potem palenie świeczek, łzy, lamenty i pocieszanie, że nic sie nie stało, że wszystko wraca do normy, i że nie damy sie terroryzmowi. Śmiech na sali. Kiedy się obudzimy z tego chocholego tańca? Mówię o ludziach, zwykłych ludziach. Nie o politykach, i środkach masowego przekazu. To  będzie nas ogłupiało nadal. 
2 kwietnia 2017, 09:34
Jesli dobrze rozumiem, to chyba sprawa nie bardzo ma zwiazek z uchodzcami chyba, ze cos sie zmienilo i zamiast przepelnionymi łodziami na morzu teraz poruszaja sie samolotami? No i polecam sprawdzanie faktow, bo inaczej wychodza nam mity. [url=http://www.murderati.com/storage/armeduk.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1348136509960]http://www.murderati.com/storage/armeduk.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1348136509960 Jest czesc sil Policyjnych w UK, ktora nie nosi broni, ale ich zadania sa zupelnie inne. Na pewno nie ochrona budynkow. Pozdrawiam, PG[/url]

Skomentuj artykuł

CNN: urządzenia elektroniczne terrorystów pozwalają omijać kontrole
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.