Cypr: Odnaleziono ciało byłego prezydenta

PAP / wab

Nie wiadomo po co i nie wiadomo kto trzy miesiące temu, w przeddzień pierwszej rocznicy jego śmierci, ukradł ciało byłego prezydenta Tassosa Papadopulosa z cmentarza na przedmieściach Nikozji. W poniedziałek policja poinformowała, że zwłoki zostały odnalezione.

Jak podał rzecznik cypryjskiej policji Michalis Katsunodos, wyniki testów DNA potwierdziły we wtorek, że jest to ciało Papadopulosa.

Zwłoki odnaleziono na podstawie wskazówek anonimowego informatora na innym cmentarzu niż ten, gdzie doszło do zuchwałej kradzieży. Katsunodos nie sprecyzował, czy odnalezione ciało było pogrzebane i w jakim było stanie.

Papadopulos był prezydentem Cypru w latach 2003-2008. W tym czasie cypryjscy Grecy odrzucili przygotowany przez Narody Zjednoczone projekt zjednoczenia Cypru, podzielonego od 1974 roku na Republikę Cypryjską (część grecką) i uznawaną jedynie przez Ankarę część turecką.

W lutym 2008 r. Papadopulos przegrał walkę o reelekcję z obecnym prezydentem Demetrisem Christofiasem. Kilka miesięcy później, 12 grudnia 2008 r., zmarł w wieku 74 lat na raka płuc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Cypr: Odnaleziono ciało byłego prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.