Czechy: rzeczniczka szpitala: stan dwóch polskich górników bez zmian

Czechy: rzeczniczka szpitala: stan dwóch polskich górników bez zmian
(fot. PAP/EPA/LUKAS KABON)
PAP / sz

Stan dwóch polskich górników, rannych w czwartek w wybuchu metanu w kopalni w Karwinie w Czechach, nie zmienił się w ciągu nocy. Jeden z hospitalizowanych jest w stanie krytycznym, stan drugiego poprawia się - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala w Ostrawie Nada Chattova.

Rannymi górnikami zajmują się specjaliści z Kliniki Poparzeń Szpitala Uniwersyteckiego w Ostrawie. Mężczyzna w stanie krytycznym jest w śpiączce farmakologicznej; jego stan nie pogarsza się i to cieszy lekarzy - powiedziała rzeczniczka. Górnik ma poparzenia na ponad połowie powierzchni ciała.

DEON.PL POLECAWedług Chattovej stan drugiego górnika poprawia się; oparzenia powoli się goją. Obu rannych odwiedzili krewni, którzy nie chcieli jednak rozmawiać z dziennikarzami.

Do wybuchu w kopalni CSM, należącej do państwowej spółki Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD), doszło w czwartek. Górnicy znajdowali się 800 metrów pod ziemią. Zginęło 13 osób, w tym 12 Polaków i Czech. Ciało jednej z ofiar zostało wydobyte na powierzchnię jeszcze w czwartek.

Zwłoki 12 górników wciąż pozostają 800 m pod ziemią. Ratownicy próbują opanować pożar szalejący w strefie wybuchu i dotrzeć do ciał górników.

W ambasadzie RP w Pradze oraz w konsulacie generalnym w Ostrawie od godziny 10 do 14 można wpisywać się do ksiąg kondolencyjnych. Księgi będą także dostępne po świętach Bożego Narodzenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czechy: rzeczniczka szpitala: stan dwóch polskich górników bez zmian
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.