Donald Trump tłumaczy się z ostrych słów o migrantach: nie jestem rasistą

Donald Trump tłumaczy się z ostrych słów o migrantach: nie jestem rasistą
(fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ)
PAP / mp

Donald Trump, po tym jak oskarżono go o użycie wulgarnego słowa do opisania niektórych krajów, powiedział w niedzielę dziennikarzom, że nie jest rasistą.

"Jestem najmniej rasistowską osobą, z którą kiedykolwiek przeprowadzaliście wywiad" - dodał prezydent.
Tu dowiesz się więcej na temat czwartkowej wypowiedzi prezydenta Trumpa: LINK >>
Trump rozmawiał krótko z dziennikarzami, gdy przyjechał na kolację do jednego ze swoich klubów golfowych na Florydzie. Prezydentowi towarzyszył przywódca republikańskiej większości w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy.
"Dlaczego przyjeżdżają tu ci wszyscy ludzie z krajów na zadupiu (ang. shithole countries)?" - miał w czwartek powiedzieć prezydent na spotkaniu z senatorami w Gabinecie Owalnym, na którym omawiano udzielanie ochrony imigrantom z Haiti, Salwadoru i krajów Afryki. Wypowiedź Trumpa zacytował dziennik "Washington Post", powołując się na kilka osób, które zostały poinformowane o przebiegu rozmowy.
Według nich prezydent zasugerował następnie, że należałoby przyjmować ludzi z takich państw jak Norwegia. Według źródła "WP" Trump dał do zrozumienia, że byłby bardziej otwarty na imigrantów z krajów azjatyckich, gdyż czuje, że pomagają oni gospodarczo USA.
Spotkanie dotyczyło tematu imigracji i przyszłości programu DACA, pozwalającego nielegalnym imigrantom, którzy jako dzieci przybyli do Stanów Zjednoczonych, na pozostanie w kraju i legalne zatrudnienie. Uczestniczyli w nim senatorowie z Partii Republikańskiej oraz Partii Demokratycznej.
W piątek Donald Trump zapewnił jednak, że nie nazwał krajów, z których do USA przyjeżdżają migranci, "zadupiem". "Język, którego użyłem na spotkaniu ws. DACA był ostry, ale nie był to język", jaki mi przypisano - napisał na Twitterze amerykański prezydent. 

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Donald Trump tłumaczy się z ostrych słów o migrantach: nie jestem rasistą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.