Donald Trump zapowiada: będę walczył i wygram

Donald Trump zapowiada: będę walczył i wygram
(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
PAP/ ed

Podczas dorocznego spotkania organizacji Koalicja Wiary i Wolności, które odbyło się w czwartek w Waszyngtonie, prezydent USA Donald Trump powiedział: "jak wiecie, jesteśmy oblężeni" i dodał: “będę walczył i wygram".

Również w czwartek przed komisją Senatu USA ds. wywiadu zeznawał były dyrektor FBI James Comey.

Trump nie odniósł się bezpośrednio do wypowiedzi Comeya, powiedział jednak: “Zakorzenione grupy interesów w Waszyngtonie zrobią wszystko, co jest w ich mocy, by powstrzymać nas i to co robimy; by powstrzymać was. Będą kłamać, blokować, rozpowszechniać swoją nienawiść i uprzedzenia (…) ale my się nie wycofamy z robienia tego, co jest słuszne".

Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę >>

"Wiemy, że prawda zatriumfuje (…) nic, co jest warte osiągnięcia, nie przychodzi łatwo. Ale my wiemy najlepiej, jak należy walczyć, i nigdy się nie poddajemy. My jesteśmy zwycięzcami i będziemy walczyć, zwyciężać i mieć niesamowitą przyszłość."

Trump obiecał zgromadzonym, że "dobrzy i uczciwi ludzie otrzymają zmiany, na które głosowali i na które tak bardzo zasługują".

Prezydent wielokrotnie wspominał w trakcie przemówienia, że Partia Demokratyczna zajmuje się jedynie blokowaniem wszystkich inicjatyw jego i Republikanów; nie ma przy tym znaczenia, czego dotyczą proponowane zmiany i jak wpływają one na życie Amerykanów i sytuację USA.

Powiedział, że gdyby Partia Republikańska przedstawiła najlepszą z możliwych reformę systemu ochrony zdrowia, to i tak ani jeden Demokrata by jej nie wsparł. Dodał, że on i jego partia chcą współpracować ze swoimi oponentami politycznymi, oni im jednak na to nie pozwalają i nie pozostawiają innego wyjścia niż przeprowadzać wszystkie reformy samodzielnie.

Prezydent podkreślił, jak bardzo ważne jest w tej sytuacji utrzymanie i zwiększenie przewagi Partii Republikańskiej w obu Izbach Kongresu, i namawiał wszystkich do głosowania na tę partię w uzupełniających wyborach parlamentarnych w 2018 roku.

Mówił też, że nienawiść pomiędzy oponentami politycznymi jest na poziomie dotąd niespotykanym i nie ma żadnej współpracy pomiędzy Demokratami i Republikanami, nawet nie pójdą razem na lunch, co wcześniej było normą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Donald Trump zapowiada: będę walczył i wygram
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.