Dyskwalifikacja i duży awans Stocha. Za nami kolejne zawody Pucharu Świata

Dyskwalifikacja i duży awans Stocha. Za nami kolejne zawody Pucharu Świata
Fot. ROMANIA SKI JUMPING WORLD CUP
Piątek, 18:00
PAP/kb

Kamil Stoch stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Po zawodach zdyskwalifikowano dzisiejszego zwycięzcę Halvora Egnera Graneruda.

Norweg, który w w zawodach zajął pierwsze miejsce, został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Po jego dyskwalifikacji Kamil Stoch przesunął się na drugie  miejsce. Ostatecznie wyprzedził go jedynie Japończyk Ryoyu Kobayashi. Trzeci był Niemiec Karl Geiger, a dwie kolejne lokaty zajęli Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski po raz 79. w karierze, a ósmy w obecnym sezonie stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Do tej pory odniósł 39 zwycięstw, 22 razy był drugi oraz 18-krotnie trzeci. Było to 234. polskie miejsce w czołowej trójce konkursów indywidualnych PŚ.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Granerud, który ma 526 pkt przewagi nad Eisenbichlerem i 600 pkt nad Stochem.

Dzisiejsza rywalizacja w Rasnovie była ostatnią indywidualną przed rozpoczynającymi się w środę w Oberstdorfie mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Fulton J. Sheen
14,90 zł

W prezentowanej książce arcybiskup Fulton J. Sheen zaprasza nas do wybrania się w duchową podróż, która przemienia życie człowieka. Ze swoją słynną wnikliwością i w przekonujący sposób odpowiada na najważniejsze pytania, które nękają ludzkość, i...

Skomentuj artykuł

Dyskwalifikacja i duży awans Stocha. Za nami kolejne zawody Pucharu Świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.