Dyskwalifikacja i duży awans Stocha. Za nami kolejne zawody Pucharu Świata

PAP/kb

Kamil Stoch stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Po zawodach zdyskwalifikowano dzisiejszego zwycięzcę Halvora Egnera Graneruda.

Norweg, który w w zawodach zajął pierwsze miejsce, został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Po jego dyskwalifikacji Kamil Stoch przesunął się na drugie  miejsce. Ostatecznie wyprzedził go jedynie Japończyk Ryoyu Kobayashi. Trzeci był Niemiec Karl Geiger, a dwie kolejne lokaty zajęli Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski po raz 79. w karierze, a ósmy w obecnym sezonie stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Do tej pory odniósł 39 zwycięstw, 22 razy był drugi oraz 18-krotnie trzeci. Było to 234. polskie miejsce w czołowej trójce konkursów indywidualnych PŚ.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Granerud, który ma 526 pkt przewagi nad Eisenbichlerem i 600 pkt nad Stochem.

Dzisiejsza rywalizacja w Rasnovie była ostatnią indywidualną przed rozpoczynającymi się w środę w Oberstdorfie mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym.

Źródło: PAP / kb