Ewakuacja samolotu linii Germanwings

Ewakuacja samolotu linii Germanwings
(fot. dirkvorderstrasse / Foter / CC BY)
PAP / kn

Niemiecka policja otrzymała w niedzielę wieczorem informację, że na pokładzie samolotu linii Germanwings mającego lecieć do Włoch znajduje się bomba. Na krótko przed startem ewakuowano załogę i wszystkich pasażerów maszyny - poinformowały linie lotnicze.

Załoga Airbusa A320 otrzymała komunikat o zagrożeniu z wieży kontroli lotów w trakcie kołowania na pasie startowym lotniska Kolonia Bonn - podał tygodnik "Spiegel" na swojej stronie internetowej. Wcześniej lokalna policja otrzymała pogróżkę, że na pokładzie maszyny ze 132 osobami znajduje się bomba. Wszyscy zostali natychmiast ewakuowani. Z komunikatu linii wynika, że ewakuacja przebiegła sprawnie i spokojnie. 
Po sprawdzeniu pokładu i bagaży okazało się, że był to fałszywy alarm.
Germanwings poinformowało, że pasażerowie, którzy mieli lecieć do Mediolanu będą mogli odbyć podróż innym samolotem. Linie podały także, że samolot, na którym szukano materiałów wybuchowych jest także gotowy do lotów.
Informacji o alarmie bombowym nie skomentowały władze lotniska. Do sprawy nie odniosła się też lokalna policja.
Agencja Reutera przypomina, że 24 marca w trudno dostępnym rejonie francuskich Alp w czasie lotu z Barcelony do Duesseldorfu rozbiła się inna maszyna linii Germanwings. Zginęło wtedy 150 osób, w tym sześciu członków załogi.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ewakuacja samolotu linii Germanwings
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.