Głód we wschodniej Afryce: Caritas apeluje o pomoc

Głód we wschodniej Afryce: Caritas apeluje o pomoc
(fot. Vlad Karavaev / shutterstock.com)
Paweł Pasierbek SJ / Vatican News

Szwajcarska Caritas zaapelowała do wspólnoty międzynarodowej o pomoc dla krajów Afryki Wschodniej: Sudanu Południowego, Somalii, Kenii i Etiopii.

 
Wydarzenia ostatnich miesięcy, takie jak ogromna susza, a z drugiej strony ulewne deszcze oraz wojny domowe pogorszyły już i tak bardzo trudną sytuację humanitarną w tych krajach.

Miliony ludzi cierpią z powodu głodu i braku wody pitnej - czytamy w komunikacie Caritas. Organizacja przypomina, że wiele tamtejszych regionów cierpi z powodu suszy, która trwa już od ponad 3 lat. Natomiast w tym roku, na przełomie maja i czerwca, ogromne ulewy i powodzie zmusiły tysiące Afrykanów do ucieczki i opuszczenia swych domów.

Sudan Południowy jest zagrożony najgorszym kryzysem humanitarnym od lat >>

Według szwajcarskiej Caritas setki tysięcy osób utraciło środki do życia, większa część zwierząt hodowlanych poginęła, spichlerze są puste i wyczerpało się ziarno przeznaczone do uprawy.

DEON.PL POLECA

Z kolei w Somalii działalność terrorystycznej organizacji islamskiej Asz-Szabab doprowadziła do skrajnej nędzy wielu mieszkańców. W Sudanie Południowym ludzie cierpią z powodu ogromnej suszy oraz trwającej od 5 lat wojny domowej.

Kilkadziesiąt tysięcy osób bez dachu nad głową. PAH apeluje o pomoc >>

"Pomimo wielu projektów pomocowych przeprowadzanych przez Caritas Szwajcaria, sytuacja jest nadal dramatyczna - czytamy w komunikacie tej charytatywnej organizacji. - Tylko wsparcie ze strony wspólnoty międzynarodowej może położyć kres cierpieniom tak wielu osób".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Głód we wschodniej Afryce: Caritas apeluje o pomoc
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.