Głodówka w geście solidarności. Ludzie wspierają Nawalnego

PAP/kb

W geście solidarności z uwięzionym opozycjonistą Aleksiejem Nawalnym, który prowadzi protest głodowy, 10 kwietnia ogłosił głodówkę naukowiec z Moskwy, biolog Nikołaj Formozow.

Dołączyło się do niego ponad 30 osób z różnych miast Rosji i z zagranicy.

DEON.PL POLECA
Formozow powiedział o tym w niedzielę Radiu Swoboda. Wyjaśnił, że kolejne osoby zaczęły przyłączać do jego akcji po tym, jak opisało ją na portalach społecznościowych kilka znanych osób. O głodówce biologa poinformował m.in. satyryk i pisarz Wiktor Szenderowicz.

Naukowiec zastrzegł przy tym, że nie zachęca nikogo do narażania swojego zdrowia. On sam określa swoją głodówkę jako bezterminową i twierdzi, że jego stan jest zadowalający.

Formozow zamierza prowadzić głodówkę do czasu, aż władze spełnią żądania Nawalnego, który ma problemy ze zdrowiem w kolonii karnej, i dopuszczą do niego lekarzy.

"Jako biolog dobrze zdaję sobie sprawę, że życie Aleksieja jest zagrożone i że sytuację może zmienić tylko masowa solidarność obywatelska i poparcie jego żądań" - powiedział Formozow.

Nawalny prowadzi głodówkę od 31 marca. Służby więzienne podały w poniedziałek, że opozycjonista zostanie przewieziony do szpitala dla więźniów we Włodzimierzu.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Nesterowicz

Stary piecyk gazowy, stolik z ceratą w ciasnej kuchni, na balkonie wytarty taboret. Małe mieszkanie w małym bloku małego miasta. Choć mijają dekady, nic się nie zmienia. Niech nas jednak nie zwiedzie poczciwa kawa z...

Skomentuj artykuł

Głodówka w geście solidarności. Ludzie wspierają Nawalnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.