Google Chrome od września nie będzie oznaczać stron z HTTPS jako bezpieczne

Google Chrome od września nie będzie oznaczać stron z HTTPS jako bezpieczne
(fot. unsplash.com)
PAP / ml

Przeglądarka Google Chrome od września nie będzie oznaczać stron z protokołem HTTPS jako bezpieczne. Strony bez takiego protokołu natomiast zostaną oznaczone na czerwono jako "niezabezpieczone" - poinformował serwis The Verge.

Od września strony których adresy rozpoczynają się od liter HTTPS, nie będą w pasku adresu wyświetlały zielonego tekstu "Bezpieczna", który do tej pory pojawiał się w przeglądarce Google Chrome w wersji 69.

Aktualizacja do Chrome 70 przyniesie natomiast oznaczenie stron bez tego protokołu jako "niezabezpieczone", co ma być ruchem w stronę stworzenia internetu, w którym oferowanie bezpiecznych stron ma być domyślnym podejściem względem użytkowników. Google argumentuje, że "użytkownicy powinni oczekiwać bezpieczeństwa wbudowanego w sieć internetową".

Użycie protokołu HTTPS znacząco zwiększa bezpieczeństwo osób korzystających z serwisów internetowych, zwłaszcza tych, które umożliwiają dokonywanie płatności bądź wymagają podania wrażliwych danych użytkowników.

Strony zabezpieczone HTTPS są dużo trudniejszym celem dla hakerów, którzy znacznie więcej wysiłku muszą włożyć w podejrzenie ruchu użytkownika.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Google Chrome od września nie będzie oznaczać stron z HTTPS jako bezpieczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.