Grecja: Rząd ogłasza walkę z bezrobociem

Grecja: Rząd ogłasza walkę z bezrobociem
- Kryzys i bezrobocie dotknęły tysiące rodzin, które stają przed ogromnymi wyzwaniami (...). Obowiązkiem rządu jest udzielić (tym osobom) wsparcia i umocnić solidarność społeczną - powiedział premier Lukas Papademos. (fot. EPA/SIMELA PANTZARTZI)
9 lat temu
PAP / im

Rząd Grecji zapowiedział w środę, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2012 roku stworzy ok. 150 000 miejsc pracy i wzmocni programy pomocy społecznej, aby złagodzić skutki kryzysu gospodarczego w tym kraju, w tym bardzo wysokie bezrobocie.

- Kryzys i bezrobocie dotknęły tysiące rodzin, które stają przed ogromnymi wyzwaniami (...). Obowiązkiem rządu jest udzielić (tym osobom) wsparcia i umocnić solidarność społeczną - powiedział premier Lukas Papademos.

Oprócz rządu w program zwiększania pomocy społecznej i tworzenia miejsc pracy włączą się władze lokalne oraz grecki Kościół prawosławny. Łączny koszt tych inicjatyw ma wynieść ok. 900 mln euro.

W zamian za międzynarodowe pożyczki ratujące kraj przed bankructwem Grecja zobowiązała się do daleko idących posunięć oszczędnościowych. Agencja AP wskazuje jednak, że przyczyniły się one do pogłębienia recesji i wywindowały wskaźnik bezrobocia do 17,5 proc. (stan na październik 2011). Oznacza to, że bez pracy pozostaje obecnie ponad 850 000 aktywnych zawodowo Greków.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Grecja: Rząd ogłasza walkę z bezrobociem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.