Haiti: bezprecedensowa fala przemocy

Haiti: bezprecedensowa fala przemocy
(fot. Nite_Owl / Foter / CC BY-NC)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptt

Przez Haiti przetacza się bezprecedensowa fala przemocy - alarmuje tamtejszy Kościół. Statystycznie w tym wyspiarskim kraju, który zresztą nigdy nie słynął ze zbytniego bezpieczeństwa, giną dziennie trzy osoby. Większość z nich ponosi śmierć w wyniku ran postrzałowych.

Ocenia się, że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest kolejny kryzys polityczny przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi. Karaibski kraj, wciąż nie odbudowany po tragicznym trzęsieniu ziemi sprzed pięciu lat i serii huraganów, zmaga się też z kryzysem gospodarczym powodującym społeczne protesty.

Nasilenie bandytyzmu notuje się od początku roku, zwłaszcza w stołecznym Port-au-Prince, jednak w tym miesiącu fala przemocy wydaje się wzbierać w sposób szczególny. Jej ofiarą padają nawet ośrodki kościelne albo nauczyciele napadani w szkole przez uczniów. Haitański episkopat odnotował ostatnio ataki na 25 domów zakonnych. Podczas jednego z nich została ciężko ranna siostra zakonna, która w krytycznym stanie przebywa w szpitalu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Haiti: bezprecedensowa fala przemocy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.