"Hakerzy nie są w stanie wpłynąć na wynik wyborów"

"Hakerzy nie są w stanie wpłynąć na wynik wyborów"
(fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)
PAP / kw

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek, że hakerzy nie mogą w sposób znaczący wpłynąć na kampanię wyborczą w innym kraju; zapewnił także, że Rosja "nie zajmuje się" atakami hakerskimi "na szczeblu państwowym", a stara się walczyć z tym zjawiskiem.

Putin mówił o tym na spotkaniu z szefami międzynarodowych agencji informacyjnych w Petersburgu, odpowiadając na pytanie niemieckiej agencji dpa.

DEON.PL POLECA
Rosyjscy hakerzy mogą zakłócać wybory w USA i krajach UE >>

Pytany o przyszłe stosunki Rosji i Niemiec po wyznaczonych na wrzesień wyborach do Bundestagu Putin zapewnił, że stronie rosyjskiej "jest wszystko jedno, z kim będzie współpracować", a ważne jest, by ci partnerzy byli nastawieni na konstruktywną współpracę.

Putin powiedział również, że w świecie zachodnim istnieje - jak to ujął - "rusofobia" i ocenił, że przyczyny tego zjawiska są związane z tym, iż "umacnia się świat wielobiegunowy, a to nie podoba się monopolistom".

USA: FBI zarzuca Rosji ingerencję w wybory >>

Gospodarz Kremla oświadczył także, że partnerzy Rosji w niektórych krajach podejmują próby powstrzymywania Rosji i jej dążeń do obrony interesów narodowych. Ocenił, że efekt tych prób jest "zerowy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Hakerzy nie są w stanie wpłynąć na wynik wyborów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.