Hamburg: Melania Trump nie może opuścić hotelu

Hamburg: Melania Trump nie może opuścić hotelu
(fot. PAP/EPA/SZILARD KOSZTICSAK)
2 lata temu
PAP / kw

W Hamburgu trwają starcia policji z demonstrantami chcącymi przedostać się w pobliże Centrum Targowego, gdzie trwa szczyt G20.

Antyglobaliści uniemożliwili żonie prezydenta USA Donalda Trumpa, Melanii, udział w programie wizyty. Liczba rannych policjantów wzrosła do 160.

Rzecznik Melanii Trump powiedział agencji dpa, że małżonka prezydenta nie otrzymała od policji zgody na opuszczenie miejsca zakwaterowania przez wzgląd na kwestie bezpieczeństwa.

Melania Trump miała uczestniczyć w rejsie statkiem po hamburskim porcie, a następnie, po obiedzie, zwiedzić ośrodek badań klimatu. Z kolei na wieczór zaplanowano koncert w Filharmonii Hamburskiej. First Lady zapowiedziała, że włączy się do programu tak szybko, jak będzie to możliwe.

Jak dowiedziała się jednak dpa, program dla małżonek i partnerów przywódców państw G20 został ze względów bezpieczeństwa zmieniony. Odwołano wizytę w ośrodku badań klimatu. Zamiast tego eksperci wygłoszą wykłady dla gości w hotelu Atlantik.

Hamburg: Melania Trump nie może opuścić hotelu - zdjęcie w treści artykułu

 PAP/EPA/RONNY WITTEK

Problemy z dotarciem na miejsce obrad miał również sekretarz stanu USA Rex Tillerson. Drogę, którą miał przejeżdżać, zablokowało 500 zamaskowanych demonstrantów. Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zmuszony był odwołać spotkanie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem.

Ze względów bezpieczeństwa swoje spotkanie z uczniami odwołał minister finansów Wolfgang Schaeuble.

W wielu punktach miasta doszło do blokad ulic. Grupy antyglobalistów siadały i kładły się na nawierzchni, paraliżując ruch drogowy. W okolicy Centrum Targowego protestujący ustawili betonowe zapory. Policja użyła armatek wodnych.

Hamburg: Melania Trump nie może opuścić hotelu - zdjęcie w treści artykułu nr 1

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

W mieście podpalane są samochody, opony i kosze na śmieci. Nad miastem unoszą się kłęby czarnego dymu. Straż pożarna wzywana była do południa do ponad 150 pożarów.

Liczba rannych policjantów wzrosła do 160. Telewizja N24 pokazała zdjęcia zamaskowanych osobników, którzy - nieatakowani przez policję - wybijają szyby w okolicznych sklepach. To straszna żądza niszczenia - komentuje N24.

Ze względu na eskalację protestów do Hamburga skierowano 850 dodatkowych policjantów. Porządku w mieście strzeże blisko 20 tys. funkcjonariuszy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hamburg: Melania Trump nie może opuścić hotelu
Komentarze (2)
WDR .
WDR .
7 lipca 2017, 20:36
Za 3 dni panowie Wałęsa, Mateusz K. i Frasyniuk szykują rozrubę na Krakowskim Przedmieściu. Będą płakać i mówić o końcu demokracji jak policjanci będą ich wynosić. Naprawdę będzie to brzmieć zabawnie przy porównaniu co z protestującymi robi policja Angeli Merkel.
MarzenaD Kowalska
MarzenaD Kowalska
7 lipca 2017, 15:30
No tak, a to w Polsce reżim, brak demokracji i jeszcze podobne bzdety powtarzane.  To, co się tam dzieje, jest straszne. Jesteśmy świadkami upadku Europy. Niesamowite są analogie, gdy myślę o V w.n.e.

Skomentuj artykuł

Hamburg: Melania Trump nie może opuścić hotelu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.