Iran: strzały w Mauzoleum Chomeiniego, są ranni

Iran: strzały w Mauzoleum Chomeiniego, są ranni
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Uzbrojony sprawca otworzył ogień w mauzoleum ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego w południowej części Teheranu; są ranni - poinformowała w środę półoficjalna irańska agencja prasowa Fars.

Chwilę wcześniej media irańskie, w tym Fars, informowały o uzbrojonym napastniku, który wtargnął do gmachu parlamentu i ostrzelał strażników, raniąc jednego z nich, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

[08:51]

DEON.PL POLECA

Jedna osoba zginęła w środę w siedzibie irańskiego parlamentu w Teheranie, gdy uzbrojony napastnik wdarł się do środka i otworzył ogień do strażników - podała agencja prasowa Tasnim. Wcześniej media informowały o co najmniej jednej osobie rannej.
Media irańskie podawały wcześniej w środę, że nieznany sprawca otworzył też ogień w mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w Teheranie. 
[08:57]
Trzech lub czterech uzbrojonych napastników, a nie - jak informowano wcześniej - jeden, wtargnęło w środę do gmachu parlamentu w Teheranie i otworzyło ogień do strażników, zabijając jednego z nich - podała agencja dpa.
Niemiecka agencja powołuje się na media w Iranie. 
[09:10]
"Czterech terrorystów" zaatakowało w środę mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w południowej części Teheranu - podała państwowa telewizja irańska. Wśród napastników był zamachowiec samobójca, który wysadził się w powietrze.
Wcześniej agencje irańskie informowały o jednym napastniku, który otworzył ogień w mauzoleum.
[09:30]
Irańskie siły bezpieczeństwa zabiły jednego ze sprawców środowego ataku na mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w Teheranie - podała półoficjalna irańska agencja prasowa Fars. Jak dodała, drugi napastnik wysadził się w powietrze, a trzeci został ranny.
Irańska telewizja państwowa informowała wcześniej o czterech sprawcach ataku na mauzoleum, w tym o jednym zamachowcu samobójcy. 
[10.09]

Media: siedmiu zabitych i czterech zakładników w ataku na parlament Iranu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Iran: strzały w Mauzoleum Chomeiniego, są ranni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.