Janukowycz poszukiwany listem gończym

Janukowycz poszukiwany listem gończym
(fot. Wikimedia Commons)
6 lat temu
PAP / mm

Władze Ukrainy wydały międzynarodowy list gończy za obalonym prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Na Krymie demonstrują zwolennicy utrzymania jedności z Ukrainą, a także separatyści, domagający się przyłączenia Autonomicznej Republiki Krymu do Rosji.

O wydaniu międzynarodowego listu gończego za Janukowyczem, a także za b. ministrem spraw wewnętrznych Witalijem Zacharczenką poinformował w środę p.o. prokuratora generalnego Ołeh Machnicki. Janukowycz i Zacharczenko są podejrzani w sprawie o doprowadzenie do śmierci 100 osób, które zginęły na Ukrainie od początku trwających od listopada ubiegłego roku protestów antyrządowych.

Nie wiadomo, gdzie jest Janukowycz. Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że przedostał się do Rosji, ale nie wyklucza się też, że w dalszym ciągu przebywa na Ukrainie. MSW Ukrainy przerwało poszukiwania obalonego prezydenta na Krymie w związku z obawami przed wywołaniem konfliktu zbrojnego na tym półwyspie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Janukowycz poszukiwany listem gończym
Komentarze (1)
M
mkr187
26 lutego 2014, 21:23
Dlaczego wpuszczono nas do domu Janukowycza? I dlaczego jesteśmy świadkami tego żenującego spektaklu ? http://pochwalony.eu/?p=1024

Skomentuj artykuł

Janukowycz poszukiwany listem gończym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.