Japonia nałożyła kolejne sankcje na Rosję, zakazano dostaw dla firm związanych z armią

Japonia nałożyła kolejne sankcje na Rosję, zakazano dostaw dla firm związanych z armią
fot. PAP/EPA/G7 Hiroshima Summit Host HANDOUT
PAP

Japonia nałożyła kolejne sankcje na Rosję, zakazując m.in. dostaw towarów dla około 80 podmiotów rosyjskich powiązanych z armią - powiadomiła w sobotę agencja Interfax-Ukraina. O sankcjach poinformowano w czasie, gdy w Japonii odbywa się szczyt G7.

Zgodnie z decyzją rządu w Tokio zamrożone zostaną aktywa około 100 osób fizycznych i prawnych z Rosji, które usiłowały ominąć już wprowadzone sankcje. Ponadto Japonia zabroniła eksportu towarów na rzecz około 80 podmiotów rosyjskich związanych z armią. Zakazała także firmom japońskim świadczenia klientom z Rosji usług architektonicznych i inżynieryjnych.

DEON.PL POLECAW japońskiej Hiroszimie trwa szczyt G7, na który przybył w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Rząd w Tokio stanowczo potępił rosyjską inwazję na Ukrainę, rozpoczętą w lutym 2022 roku i w ramach grupy G7 nałożył sankcje na Moskwę. W odwecie Rosja ogłosiła zerwanie rozmów z Japonią na temat możliwości przekazania jej kontrolowanych przez Moskwę spornych Wysp Kurylskich oraz zawarcia formalnego układu pokojowego, niepodpisanego dotąd przez oba kraje po II wojnie światowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Japonia nałożyła kolejne sankcje na Rosję, zakazano dostaw dla firm związanych z armią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.