Kadafi ostrzega: czeka was ten sam los

Kadafi ostrzega: czeka was ten sam los
(fot. Jesse B. Awalt / wikipedia.pl)
PAP / wm

B. libijski dyktator Muammar Kadafi w wyemitowanym w czwartek nagraniu audio ostrzegł przywódców krajów rozwijających się, które uznały Narodową Radę Libijską (NRL), że podobnie jak on zostaną obaleni przy wsparciu NATO. Wezwał Libijczyków, by wyszli na ulice.

- Apeluję do narodu libijskiego, do milionów mężczyzn i kobiet, by znowu wyszli protestować na place i ulice we wszystkich miastach - powiedział Kadafi. Jego zdaniem "pokojowe demonstracje" są niezbędne, ponieważ warunki panujące w Libii są "nie do zniesienia". Głos byłego dyktatora był ledwo słyszalny.

Nie jest jasne, kiedy dokładnie nagrano wystąpienie Kadafiego. Wyemitowała je telewizja Arrai, mająca siedzibę w Syrii.

W nagraniu tym Kadafi skrytykował NRL, czyli nowe libijskie władze, i podał w wątpliwość zasadność tego organu jako reprezentanta narodu libijskiego. - W jaki sposób uzyskali prawowitość? Czy zostali wybrani przez obywateli Libii? - pytał.

- Jeśli siła międzynarodowych flot daje legitymizację, to niech przywódcy Trzeciego Świata będą gotowi - powiedział obalony dyktator, najpewniej odnosząc się do wsparcia wojskowego udzielonego przez NATO siłom NRL.

- Do tych, którzy uznali tę radę - bądźcie gotowi na to, że powstaną przejściowe rady, narzucone przez siłę flot, które będą was od teraz po kolei wymieniać - ostrzegł Kadafi, który przebywa w ukryciu od 23 sierpnia. Tego dnia siły powstańcze opanowały Trypolis.

Poprzednie przemówienie Kadafiego telewizja Arrai wyemitowała 20 września br.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kadafi ostrzega: czeka was ten sam los
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.