Kanada: niedoszli zamachowcy aresztowani

Kanada: niedoszli zamachowcy aresztowani
(fot. EKavet/flickr.com)
9 lat temu
PAP / Reuters / apio

Kanadyjska policja poinformowała o aresztowaniu trzech mężczyzn, którym zarzuca się planowanie zamachów bombowych i utrzymywanie kontaktów z ugrupowaniem walczącym z siłami koalicyjnymi w Afganistanie.

Dwaj z nich zostali zatrzymani w środę w Ottawie, a trzeci w mieście London w prowincji Ontario. Wszyscy są obywatelami kanadyjskimi.

- Grupa ta stanowiła rzeczywiste i poważne zagrożenie dla regionu stołecznego i bezpieczeństwa narodowego Kanady. Nasze śledztwo i aresztowania zapobiegły skonstruowaniu bomb oraz przeprowadzeniu zamachu lub zamachów terrorystycznych - powiedział dziennikarzom szef służby śledczej Królewskiej Konnej Policji Kanadyjskiej (RCMP) Serge Therriault.

Według policji, zatrzymani byli w posiadaniu instrukcji konstruowania bomb i ponad 50 elektronicznych obwodów drukowanych, które mogłyby być użyte do budowy zapalników.

Śledczy odmówili podania dalszych szczegółów, zaznaczając, że dochodzenie trwa. Aresztowanym zarzuca się spiskowanie ze wspólnikami z terenu Kanady, Iranu, Afganistanu, Dubaju i Pakistanu.

Jak poinformował dziennik "Toronto Star", mężczyzna aresztowany w London wystąpił w 2008 roku w kanadyjskiej wersji programu telewizyjnego "Idol", ale jego występ nie zyskał uznania jury.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kanada: niedoszli zamachowcy aresztowani
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kanada: niedoszli zamachowcy aresztowani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.