Kandydat ultraprawicy wygrywa z prezydentem

Kandydat ultraprawicy wygrywa z prezydentem
Córka słynnego Jean-Marie Le Pena zostawia w tyle także innych rywali (fot. EPA/SYLVAIN LEFEVRE)
PAP / wab

Przewodnicząca ultraprawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen wyprzedziła Nicolasa Sarkozy'ego w sondażu poparcia Francuzów dla kandydatów na stanowisko prezydenta republiki. Co więcej, córka słynnego Jean-Marie Le Pena zostawia w tyle także innych rywali.

Marine, córka założyciela i byłego szefa Frontu Narodowego Jean-Marie Le Pena, uzyskała w sondażu 23-procentowe poparcie, podczas gdy Sarkozy, obecny prezydent Francji, 21 proc. Poparcie identyczne jak Sarkozy ma przywódczyni francuskich socjalistów Martine Aubry.

Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone na zlecenie dziennika "Le Parisien", który wstępnie poinformował w sobotę o jego wynikach, a w niedzielę opublikuje całość materiałów sondażowych.

Dziennik przypomina, że Jean-Marie Le Pen zajął drugie miejsce w pierwszej turze wyborów z 2002 roku, za byłym prezydentem Jacquesem Chirakiem, wyprzedzając lidera socjalistów Lionela Jospina.

Sondaż zamówiony przez "Le Parisien" jest pierwszym, który zapowiada, że Marine Le Pen przejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich w 2012 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kandydat ultraprawicy wygrywa z prezydentem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.