Kara za rozmowę przez telefon na pasach

Kara za rozmowę przez telefon na pasach
(fot. Bo47 / Foter / CC BY-NC-SA)
6 lat temu
PAP / ptsj

We Włoszech wymierzono mandat - zapewne pierwszy tego rodzaju - pieszemu za korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez ulicę. Włoskie media poinformowały, że grzywną w wysokości 25 euro ukarano kobietę w Lombardii na północy kraju.

W miejscowości Appiano Gentile radiowóz karabinierów zatrzymał się na widok kobiety, która przechodziła przez ulicę koło ronda rozmawiając jednocześnie przez telefon. Za to zachowanie otrzymała natychmiast mandat w wysokości 25 euro, ponieważ funkcjonariusze uznali to za złamanie kodeksu drogowego.

W uzasadnieniu kary napisano, że piesza znajdując się na środku jezdni, i to w niebezpiecznym miejscu za zakrętem, korzystała z telefonu komórkowego.

Ukarana kobieta mimo zdumienia i prób tłumaczenia, że nie zrobiła nic złego, jak podaje prasa z Lombardii, postanowiła od razu zapłacić mandat. Dzięki temu - na mocy obowiązujących we Włoszech przepisów - mogła skorzystać ze zniżki wysokości 30 procent. Razem z dodatkową opłatą administracyjną przejście przez ulicę kosztowało ją 19 euro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kara za rozmowę przez telefon na pasach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.