Kobieta-szpieg w putinowskiej młodzieżówce

Kobieta-szpieg w putinowskiej młodzieżówce
Chapman wyraźnie delektuje się swą sławą (fot. EPA/SERGEI CHIRIKOV)
PAP / wab

Piękna kobieta-szpieg Anna Chapman, wydalona z USA, publicznie potwierdziła w środę swą wierność Rosji i premierowi Władimirowi Putinowi, wstępując do młodzieżówki jego partii Jedna Rosja - Młodej Gwardii.

Chapman została w Stanach Zjednoczonych zdemaskowana jako jedna z dziewięciorga tzw. uśpionych agentów i w ramach największej wymiany szpiegów od czasu zimnej wojny deportowana latem tego roku do Rosji.

Jaki pisze Associated Press, zamiast zadbać o swą anonimowość, jak to uczynili inni agenci, Chapman delektuje się swą sławą, pojawiając się na kosmodromie z okazji startu rosyjskiego statku kosmicznego, czy też pozując w bieliźnie dla magazynu dla panów. Zgodziła się też, by jej twarz wykorzystywał w reklamie bank obsługujący przemysł kosmiczny.

Na środowym spotkaniu Młodej Gwardii rudowłosa 28-letnia Chapman była w takim nastroju, jakby chodziło o konkurs piękności; wypowiadała nawet banały zwykle zastrzeżone na takie okazje - odnotowuje AP.

W czerwonej sukience i ostrym makijażu Chapman wzywała, by "marzyć o rzeczach najśmielszych". Mówiła też: "Zacznijmy zmieniać kraj od zmieniania siebie". Znalazła receptę na negatywne nastroje w społeczeństwie - byłoby ich mniej, "gdyby każdy z nas budził się z uśmiechem na ustach". I jeszcze jedna złota myśl: "Jeśli każdy z nas będzie witał nowy dzień z radością, można będzie stworzyć coś nowego i pożytecznego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kobieta-szpieg w putinowskiej młodzieżówce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.