Konwój humanitarny z Rosji zmienia trasę

Konwój humanitarny z Rosji zmienia trasę
(fot. PAP/EPA/KIRILL USOLTSEV/MOE-ONLINE.RU)
PAP / pk

Konwój z pomocą humanitarną Rosji dla wschodniej Ukrainy kontynuuje przejazd po terytorium Federacji Rosyjskiej - poinformował w środę wieczorem rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Rzecznik Kremla nie podał żadnych szczegółów. Przekazał jedynie, że "wszystko odbywa się przy pełnej współpracy i pod egidą Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK)".

Rano strona rosyjska informowała, że konwój wyjechał z Woroneża do Biełgorodu i że na granicy z Ukrainą jest oczekiwany wieczorem. Podawała też, że zgodnie z ustaleniami ze stroną ukraińską, ładunek trafi na przejście graniczne Szebiekino-Pletniowka, na granicy między rosyjskim obwodem biełgorodzkim i ukraińskim obwodem charkowskim, gdzie zostanie przejęty przez MKCK.

Jednak po południu rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko powiedział, że konwój już nie jedzie w kierunku obwodu charkowskiego, na którego granicy miał się znaleźć wieczorem. RBNiO nie ma też informacji, jaki jest punkt docelowy transportu.

"Są informacje, że konwój nie dojeżdża do granicy obwodu charkowskiego. Nie ma wiarygodnych doniesień, dokąd pojedzie dalej" - przyznał Łysenko.

Wieczorem radio Echo Moskwy przekazało, że według najnowszych informacji konwój może wjechać na Ukrainę przez przejście graniczne Izwarino w obwodzie ługańskim, kontrolowane przez rebeliantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Konwój humanitarny z Rosji zmienia trasę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.