Korea Płn. rozmieściła nowe wyrzutnie rakiet na wybrzeżu

Korea Płn. rozmieściła nowe wyrzutnie rakiet na wybrzeżu
(fot. PAP/EPA/KCNA)
PAP / kw

Korea Północna rozmieściła na wschodnim wybrzeżu jedną lub dwie wyrzutnie balistycznych pocisków rakietowych średniego zasięgu i może w okolicach piątku przeprowadzić kolejną próbę rakietową - poinformowała w czwartek agencja Yonhap.

Południowokoreańska agencja powołuje się na anonimowe źródła w rządzie w Seulu. Ewentualne wystrzelenie balistycznych pocisków rakietowych miałoby uczcić rocznicę urodzin pierwszego przywódcy Korei Północnej - Kim Ir Sena. Byłoby też demonstracją siły obecnych władz komunistycznego reżimu.

Według Yonhap na swoim wschodnim wybrzeżu Korea Północna rozmieściła wyrzutnie rakiet średniego zasięgu - Musudan. Zdaniem ekspertów południowokoreańskiego ministerstwa obrony mogą one pokonać dystans ponad 3 tys. km.

Informacji południowokoreańskiej agencji nie potwierdziły oficjalnie władze w Seulu. Jednak rzecznik ministerstwa obrony Mun Sang-gjun przyznał, że od pewnego czasu kraj jest w stanie podwyższonego alertu bezpieczeństwa w związku z wcześniejszymi groźbami Pjongjangu.

Przywódca komunistycznego reżimu zapowiadał w marcu br., że niedługo przeprowadzone zostaną testy z wykorzystaniem bojowych głowic jądrowych.

DEON.PL POLECA

Pjongjang kontynuuje próby z rakietami balistycznymi, mimo przyjętej 2 marca przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zdecydowanie zaostrzyła sankcje wobec Korei Północnej. Rezolucja ta była odpowiedzią na przeprowadzony przez ten kraj 6 stycznia kolejny test z bronią nuklearną. Ponadto w lutym Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Korea Płn. rozmieściła nowe wyrzutnie rakiet na wybrzeżu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.