Kreml: szczyt Putin-Trump będzie poważną rozmową o trudnych kwestiach

Kreml: szczyt Putin-Trump będzie poważną rozmową o trudnych kwestiach
(fot. PAP/EPA/JORGE SILVA / POOL)
PAP / ms

Spotkanie przywódców USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, które odbędzie się 16 lipca w Helsinkach, będzie poważną rozmową o niełatwych kwestiach - ocenil w piątek rzecznik Putina, Dmitrij Pieskow.

Pieskow powiedział, że przed szczytem przywódców, o którym zadecydowano w ostatnich dniach, trwają teraz "poważne przygotowania". "Jest to spotkanie oczekiwane przez wielu; odbędzie się bardzo poważna rozmowa o bardzo niełatwych kwestiach" - oznajmił rzecznik Kremla.

Zapewnił, że Rosja jest "zainteresowana i gotowa do rozwijania stosunków z USA", a także do "podążania drogą normalizacji stosunków z USA, w takim stopniu, w jakim gotowa jest to czynić strona amerykańska".

Kreml nie informuje jeszcze o szczegółach programu Putina podczas szczytu w Helsinkach, gdyż trwa jego ustalanie.

Rzecznik Putina zapowiedział natomiast, że na pewno prezydenci Rosji i USA "kompleksowo omówią" konflikt w Syrii. "Rozmowa na temat Syrii będzie dość merytoryczna" - zaznaczył.

DEON.PL POLECA

Nie skomentował przy tym doniesień telewizji CNN, według której Trump będzie starał się porozumieć z Moskwą w kwestii tzw. strefy deeskalacji w południowo-zachodniej części Syrii, co pozwoliłoby Amerykanom wycofać wkrótce swe siły z tego kraju. "Nie wiemy, co prezydent Trump zamierza przedyskutować (z Putinem)" - powiedział Pieskow.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kreml: szczyt Putin-Trump będzie poważną rozmową o trudnych kwestiach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.