Książę Karol: Putin działa jak naziści

Książę Karol: Putin działa jak naziści
(fot. EPA/XING ZHE)
7 lat temu
PAP / slo

Brytyjski następca tronu książę Karol miał porównać poczynania prezydenta Rosji Władimira Putina do niektórych działań nazistów; miał to zrobić w rozmowie w kanadyjskim muzeum z przedwojenną uciekinierką z Polski - informuje w środę BBC.

Do rozmowy księcia Karola z Marienne Ferguson doszło w Muzeum Imigracji w Halifaksie, gdzie kobieta pracuje.

Gdy była mowa o zajmowaniu państw przez Adolfa Hitlera, książę powiedział, że to podobne do tego, co obecnie robi Putin - wspomina Ferguson, która wyjechała z Polski do Kanady w roku 1939 tuż przed hitlerowską okupacją; niektórzy członkowie jej rodziny zginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych.

W poniedziałek książę Walii Karol i jego małżonka odwiedzili podczas czterodniowej wizyty w Kanadzie Muzeum Imigracji. - Książę zapytał mnie, kiedy przyjechałam do Kanady. Powiedziałam, że w 1939 - mówi Ferguson. - Powiedział, że Putin robi teraz to samo, co robił Hitler - twierdzi kobieta. - Zgodziłam się z nim; zajmuje teraz kraje, jak robił to Hitler - powiedziała.

Clarence House (rezydencja księcia Walii) oświadczył, że nie komentuje prywatnych rozmów.

Według korespondenta BBC przy Dworze Królewskim Petera Hunta wypowiedź księcia była "nieplanowanym wypadem w złożoną kwestię międzynarodową". - Stronnicy księcia będą argumentować, że jego poglądy współbrzmią ze zdaniem tych, którzy są zaszokowani działaniami prezydenta Putina na Ukrainie. Krytycy są zdania, że przyszłego monarchę powinno być widać, a nie słychać - pisze BBC.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Książę Karol: Putin działa jak naziści
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.