Lawiny błotne mogły pogrzebać 100 osób

Lawiny błotne mogły pogrzebać 100 osób
(fot. PAP/EPA)
PAP / psd

Lawiny błotne, które zeszły w sobotę na jedną z głównych dróg w Gwatemali, mogły pogrzebać co najmniej 100 ludzi - poinformował w niedzielę rzecznik miejscowej straży pożarnej Sergio Vasquez. Zalane błotem zostały co najmniej dwa autobusy.

Według gwatemalskich władz wskutek osunięć ziemi i powodzi od soboty w całym kraju potwierdzono śmierć 38 ludzi. Większość z nich to ofiary dwóch oddzielnych wypadków na tej samej autostradzie.

Lawina, do której doszło w sobotę popołudniu, nakryła w pobliżu wsi Nahuala kilka samochodów, w tym autobus. Z relacji Vasqueza wynika, że kiedy grupa około 100 ludzi próbowała odkopać uwięzionych zeszła na nich kolejna fala błota.

- Pod ziemią znalazł się autobus, którym podróżowało niewiadomo ilu pasażerów oraz ludzie, którzy próbowali pomóc ofiarom pierwszego osunięcia - relacjonują strażacy.

DEON.PL POLECA

Kilka godzin wcześniej na tej samej autostradzie częściowo zasypany został inny autobus. Zginęło 12 osób.

Prezydent Gwatemali Alvaro Colom ogłosił w całym państwie stan wyjątkowy. Według niego w wyniku osunięć w innych częściach kraju zasypanych zostało czworo dzieci i dwoje dorosłych. Prezydent nakazał zamknięcie feralnej autostrady.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lawiny błotne mogły pogrzebać 100 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.