Londyn: z powodu mgły odwołano ok. 100 lotów

Londyn: z powodu mgły odwołano ok. 100 lotów
(fot. PAP / EPA / HAYOUNG JEON)
PAP / ml

Około 100 lotów odwołano na londyńskim lotnisku Heathrow z powodu gęstej mgły - poinformował w poniedziałek rzecznik tego portu lotniczego. Mgła spowodowała problemy także na innych lotniskach i na drogach na południu Anglii.

Na Heathrow, lotnisku o największym ruchu pasażerskim w Europie, anulowano ok. 100 spośród 1300 zaplanowanych na poniedziałek lotów. Powodem jest słaba widoczność - niespełna 100 metrów. Rzecznik lotniska polecił pasażerom, aby kontaktowali się ze swoimi liniami, zanim udadzą się na Heathrow.
Także w porcie lotniczym Londyn-City, położonym na wschodzie brytyjskiej stolicy, odwołano loty; nie sprecyzowano jednak, o ile połączeń chodzi.
Lotnisko Stansted, na północ od Londynu, nie podało informacji o anulowanych lotach. Zwróciło się jedynie do pasażerów, aby skontaktowali się ze swoimi przewoźnikami, by dowiedzieć się, czy ich lot odbędzie się zgodnie z rozkładem.
Lotnisko Gatwick, położone na południe od stolicy, nie zgłosiło żadnych zmian.
Brytyjskie służby meteorologiczne ostrzegły kierowców, że z powodu słabej widoczności na drogach na południu Anglii panują trudne warunki. Sytuacja ma się poprawić w najbliższych godzinach. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Londyn: z powodu mgły odwołano ok. 100 lotów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.