Łukaszenka liczy na wsparcie Watykanu

Łukaszenka liczy na wsparcie Watykanu
(fot. president.gov.by)
PAP / pz

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka liczy na większą aktywność Watykanu w obronie interesów Białorusi na Zachodzie. Mówił o tym na spotkaniu w poniedziałek z przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kardynałem Kurtem Kochem.

- Oczekujemy od Kościoła katolickiego i osobiście od papieża Benedykta XVI więcej, jeśli chodzi o obronę naszych interesów, szczególnie na Zachodzie. Nie akceptujemy tej polityki, którą teraz Europejczycy prowadzą wobec Białorusi. To nienormalne. Z tego powodu oczekujemy w tej kwestii bardziej aktywnego stanowiska Kościoła katolickiego - powiedział Łukaszenka, cytowany przez państwową agencję BiełTA.

DEON.PL POLECA
Na spotkaniu, w którym uczestniczył też zwierzchnik Cerkwi prawosławnej na Białorusi metropolita Filaret, Łukaszenka zauważył, że "na tym niesprawiedliwym świecie" najbardziej sprawiedliwą instytucją jest zapewne Kościół. - Z tego powodu byłoby pożądane, by Kościół wypowiedział się w obronie sprawiedliwości - oświadczył.

Dodał, że Białoruś jest przykładem pokojowego współistnienia różnych wyznań.

DEON.PL POLECA

Kardynał Koch przebywa na Białorusi od niedzieli. Uczestniczy w międzynarodowej konferencji "Dialog prawosławia i katolicyzmu: chrześcijańskie wartości etyczne jako wkład w życie społeczne Europy", odbywającej się w Mińsku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łukaszenka liczy na wsparcie Watykanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.