Makabryczne odkrycie. 59 ciał w jednym grobie

Makabryczne odkrycie. 59 ciał w jednym grobie
"Nie!", "Dość krwi" - Meksykanie protestują przeciwko przemocy (fot. EPA/ULISES RUIZ BASURTO)
PAP / wab

59 ciał odkryto w masowych grobach w stanie Tamaulipas na północy Meksyku, w pobliżu miejsca, gdzie rok temu osoby podejrzane o przynależność do gangu narkotykowego zabiły 72 nielegalnych imigrantów.

Groby znajdują się w miejscowości San Fernando, w odległości ok. 130 km na południe od granicy z amerykańskim stanem Teksas.

Ciała znaleziono w ośmiu dołach. Obecnie trwają tam prace, które mają pomóc w ustaleniu liczby i tożsamości pochowanych w nim osób - poinformował rzecznik stanowego prokuratora generalnego.

Masowe groby odnalazły przypadkiem siły bezpieczeństwa, które badały doniesienia o porwaniu w tamtym rejonie 25 marca br. małego autobusu. Zatrzymano 11 podejrzanych i uwolniono pięciu zakładników. Trwa ustalanie, czy osoby, których zwłoki znaleziono w dołach, byli pasażerami busu - podał rząd stanowy, dodając, że potępia popełnione przestępstwa.

Inna hipoteza zakłada, że odnalezione ciała mogą należeć do 72 nielegalnych imigrantów z Chile, Hondurasu, Gwatemali, Ekwadoru i Brazylii, którzy zostali zabici w pobliżu San Fernando w sierpniu ub. roku. Według dwóch ocalałych, imigranci zginęli, bo odmówili pracy dla kartelu narkotykowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Makabryczne odkrycie. 59 ciał w jednym grobie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.