Miedwiediew: walczyć z terroryzmem do końca

Miedwiediew: walczyć z terroryzmem do końca
(fot. EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV)
9 lat temu
PAP / wab

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że działania w celu zduszenia terroru i walka z terrorystami w Rosji będą dalej prowadzone bez wahań i do końca.

Na specjalnej naradzie zwołanej w związku z zamachami w moskiewskim metrze, w których zginęło w poniedziałek co najmniej 37 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, Miedwiediew zażądał od resortu spraw wewnętrznych i Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) wzmożenia kontroli.

- Jest oczywiste, że akty tego rodzaju są dobrze zaplanowane (...) i mają na celu wywołanie destabilizacji w państwie i społeczeństwie - ocenił Miedwiediew.

Podkreślił, że trzeba z całą ostrością kontrolować sytuację, w razie potrzeby reagować, podejmować działania operacyjne, nie dopuszczając jednocześnie do naruszania praw obywateli. Miedwiediew zaznaczył, że działania tego rodzaju są znane na świecie, toteż powinien być jasny algorytm - co robić.

Apelując o zaostrzenie kontroli bezpieczeństwa w środkach transportu, Miedwiediew przyznał, że "zapobieganie aktom terroru jest sprawą trudną".

- To, co robiono dotychczas jest, jak widać, niewystarczające - powiedział.

Zlecił rządowi zajęcie się udzieleniem pomocy rodzinom tych, którzy zginęli lub odnieśli obrażenia w następstwie poniedziałkowych zamachów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Miedwiediew: walczyć z terroryzmem do końca
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Miedwiediew: walczyć z terroryzmem do końca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.