Mistrzostwa Europy w amp futbolu. Polacy wywalczyli brązowy medal

Mistrzostwa Europy w amp futbolu. Polacy wywalczyli brązowy medal
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
1 miesiąc temu
PAP/ kb

Reprezentacja Polski w amp futbolu zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy, które były rozgrywane w Krakowie. Złoto wywalczyła Turcja, która w finale pokonała Hiszpanię 6:0. Gratulacje polskim zawodnikom złożyli premier i prezydent.

Decydujące o "złocie" spotkanie miało jednostronny przebieg. Hiszpanie, którzy w półfinale pokonali biało-czerwonych 2:1, nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze zdecydowanym faworytem i obrońcą mistrzowskiego tytułu. Turcy wygrali wszystkie mecze, w całym turnieju strzelili 36 bramek, a stracili tylko dwie.

Brązowy medal jak trzy lata temu

Polacy zdobyli brązowy medal, podobnie jak przed trzema laty. W meczu o trzecie miejsce pokonali 1:0 Rosję. Uznać to trzeba za sukces, choć marzeniem podopiecznych Marka Dragosza był awans do finału.

Polska po raz pierwszy była gospodarzem mistrzostw Europy w amp futbolu. Pierwotnie miały się one odbyć w 2020 roku, ale wówczas zostały przełożone ze względu na pandemię koronawirusa. Mecze rozgrywano na stadionach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Występy biało-czerwonych cieszyły się dużym zainteresowaniem, na trybunach dopingowało ich tysiące kibiców.

Gratulacje od premiera i prezydenta

"Na koniec dnia chciałbym pogratulować naszym Brązowym Drużynom! W meczu o 3. miejsce na mistrzostwa Europy w Amp Futbol Polska nasi Piłkarze pokonali Rosję po pięknej drużynowej akcji i bramce Jakuba Kożucha. Siatkarze w pięknym stylu wygrali z Serbią. To prawdziwa przyjemność oglądać Waszą grę i Waszą radość. Dziękujemy!" – napisał w mediach społecznościowych premier.

Życzenia reprezentantom Polski w amp futbolu złożył także prezydent Andrzej Duda.

"Panowie, brawo! Jesteśmy z Was mega dumni. Dziękujemy! Dajecie piękny przykład siły ducha!" – napisał w niedzielę prezydent Andrzej Duda, komentując brązowy medal reprezentacji Polski podczas rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Europy w amp futbolu.

"Wczoraj byli smutni i wściekli, dziś nasi Reprezentanci @AmpFutbolPolska po zwycięstwie 1:0 w meczu Rosją, z radością i satysfakcją odebrali brązowe medale Mistrzostw Europy. Panowie, brawo! Jesteśmy z Was mega dumni! Dziękujemy! Dajecie piękny przykład siły ducha!" – napisał na Twitterze prezydent.

Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2x25 minut.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
14,70 zł
21,00 zł

Emocjonujące planszowe gry losowe o tematyce sportowej. W grze "Everest" gracze ścigają się, by jak najszybciej zdobyć szczyt największej góry świata - Mont Everest. Aby wygrać nie wystarczy jednak tylko zdobyć szczyt, trzeba też bezpiecznie...

Skomentuj artykuł

Mistrzostwa Europy w amp futbolu. Polacy wywalczyli brązowy medal
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.