Mity o imigrantach: to mapa medialnych kłamstw

Mity o imigrantach: to mapa medialnych kłamstw
(fot. hoaxmap.org)
http://www.sueddeutsche.de/ kw

Niemka postanowiła sprawdzić i zdemaskować licznie pojawiające się w mediach historie na temat migrantów tworząc dostępną online "mapę kłamstw".

Mapa wskazuje miejsca domniemanych wydarzeń: przypisanych imigrantom aktów przemocy czy przestępstw. Specjalne "piny" wskazują miejsca i daty oraz linki do raportów, które wskazują że wydarzenia te nie miały naprawdę miejsca.

Jak dotychczas wskazano aż 209 miejsc na mapie Niemiec i Austrii. Większość historii została albo wyjęta z kontekstu albo całkowicie wymyślona - wskazuje autorka strony.

Wśród zdemaskowanych informacji znajduje się ta o domniemanym gwałcie na 13-latce z Berlina czy ta, że radni miejscy w Bremie rozdawali imigrantom ulotki z mapką najbliższych "agencji towarzyskich".

Jak twierdzi autorka projektu, która ujawniła jedynie swoje imię (Karolin), inspiracją nie był jedynie pojedynczy wypadek, ale "wszystkie błędne raporty medialne".

Zdaje sobie ona sprawę, że wiele osób może nie skorzystać z informacji, które przygotowuje, twierdząc że takie zabiegi demaskatorskie są same w sobie kłamstwami. "Mamy jednak nadzieję, że przekonają ich fakty i niektórzy zmienią swoją opinię".

Mapę można znaleźć na hoaxmap.org

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mity o imigrantach: to mapa medialnych kłamstw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.