Monako: Księżna Charlene urodziła bliźnięta

Monako: Księżna Charlene urodziła bliźnięta
(fot. PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER)
6 lat temu
PAP / ptsj

Książę Monako Albert II i jego małżonka Charlene poinformowali w środę o narodzinach bliźniąt, księżniczki Gabrielli i księcia Jacques'a. Dzieci i ich mama czują się dobrze - podał Pałac Książęcy.

Księżniczka Gabriella Therese Marie przyszła na świat o godz. 17.04, a jej brat, książę Jacques Honore Rainier, dwie minuty później. Jednak to właśnie on będzie przyszłym władcą maleńkiego księstwa, ponieważ w Monako obowiązuje zasada pierwszeństwa dziedziczenia tronu przez męskich potomków.

Narodziny dzieci 56-letniego księcia Alberta i 36-letniej księżnej Charlene obwieszczono 42 salwami armatnimi - po 21 na każde z dzieci. Para książęca poinformowała, że odstępuje od zwyczaju honorowania narodzin męskiego potomka 101 salwami, a dziewczynki - 21.

Przed narodzinami przyszli rodzice twierdzili, że nie znają płci dzieci.

To pierwsze bliźnięta w rządzącym księstwem rodzie Grimaldich od XIII wieku.

Albert i Charlene, była pływaczka, pochodząca z RPA, pobrali się na początku lipca 2011 roku. Swoją przyszłą małżonkę Albert poznał w 2000 roku na międzynarodowych zawodach pływackich w Monako. Para pokazała się oficjalnie razem dopiero na ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Książęce zaręczyny ogłoszono w czerwcu 2010 roku.

Albert, który ma już dwoje nieślubnych dzieci, długo pozostawał zatwardziałym kawalerem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Monako: Księżna Charlene urodziła bliźnięta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.