Moskwa: Miedwiediew i Putin na czele pochodu

Moskwa: Miedwiediew i Putin na czele pochodu
(fot. anjci / flcikr.com)
PAP / wm

120 tys. osób uczestniczyło we wtorek w tradycyjnym pochodzie pierwszomajowym w Moskwie - podał Urząd Spraw Wewnętrznych w Moskwie. W manifestacji uczestniczył też prezydent Dmitrij Miedwiediew i premier Władimir Putin.

Pochód zorganizowała prokremlowska Federacja Niezależnych Związków Zawodowych Rosji (FNPR) i partia Jedna Rosja.

Miedwiediew i Putin to pierwsi od 16 lat przywódcy Rosji, którzy wzięli udział w pochodzie pierwszomajowym. W 1996 r. wśród uczestników wiecu był ówczesny prezydent Borys Jelcyn.

We wtorek pierwszomajowy pochód przeszedł z placu przed Dworcem Białoruskim, ulicą Twerską i placem Maneżowym, na plac Borowicki (przed Bramą Borowicką), przed murami Kremla. Miedwiediew i Putin przyłączyli się do manifestujących na placu Maneżowym.

Po południu swój pochód w stolicy Rosji organizuje Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF). Na godziny popołudniowe na majówkę w jednym z moskiewskich parków zaprosiła swoich stronników socjalistyczna Sprawiedliwa Rosja.

Opozycja pozaparlamentarna zrezygnowała z organizowania manifestacji pierwszomajowej. Swoją akcję zaplanowała na 6 maja - raz jeszcze chce zażądać odejścia Putina, a także rozpisania nowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Rosji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Moskwa: Miedwiediew i Putin na czele pochodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.