MSZ Tajwanu: na Ukrainie w walkach o Ługańsk zginął tajwański ochotnik

MSZ Tajwanu: na Ukrainie w walkach o Ługańsk zginął tajwański ochotnik
fot. PAP/EPA/SERGIY KOZLOV
PAP

Tajwańskie ministerstwo spraw zagranicznych potwierdziło w niedzielę doniesienia prasy, która podała, że były tajwański żołnierz, który w czerwcu zaciągnął się do ochotniczego batalionu na Ukrainie, 25-letni Tseng Sheng-kuang, zginął na skutek odniesionych ran.

Resort nazwał go w komunikacie "patriotą, który poświęcił swe życie (...) pomocy Ukraińcom w ich obronie wolności i demokracji", zapewnił też, że pomoże jego rodzinie udać się na Ukrainę, by zidentyfikować zwłoki i dopełnić formalności, które pozwolą je przywieźć do kraju.

Według tajwańskiej agencji CNA Tseng został śmiertelnie ranny podczas walk w Ługańsku i zmarł w drodze do szpitala.

Na Tajwanie, stale zagrożonym agresją Chin, poparcie dla Ukraińców nie słabnie od początku wojny - podkreśla AFP.

W połowie października władze Tajwanu poinformowały, że przekażą kolejną darowiznę dla Ukrainy - 56 mln dolarów - na odbudowę zniszczonego przez rosyjską inwazję kraju.

W ubiegłych miesiącach, Tajpej zdecydował się na przekazanie prawie 10 milionów USD na pomoc humanitarną dla Ukraińców w Polsce, oraz otworzył specjalne konto, na które Tajwańczycy obywatele wpłacili dla Ukrainy prawie 33 milionów USD.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

MSZ Tajwanu: na Ukrainie w walkach o Ługańsk zginął tajwański ochotnik
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.