Największa operacja przeciw mafii w historii FBI

Największa operacja przeciw mafii w historii FBI
Wspólna konferencja prasowa FBI, nowojorskiej policji i amerykańskiej prokuratury po akcji zatrzymania ponad stu członków amerykańskiej mafii (fot. EPA/Justin Lane)
PAP / drr

125 osób aresztowano w czwartek w ramach akcji przeciw mafii, "największej w historii FBI" jak zapewniają przedstawiciele władz federalnych - poinformował sam prokurator generalny Eric Holden, który przyjechał na konferencję prasową do Brooklynu w Nowym Jorku.

W czwartek przed świtem 800 agentów FBI i przedstawicieli lokalnej policji rozpoczęło akcję wymierzoną przede wszystkim w pięć mafijnych rodzin - między innymi w stanach Nowy Jork, New Jersey i Nowa Anglia - aresztowano członków klanów Colombo, Gambino, Bonanno, Genovese i Luchese - pisze dziennik "The New York Times" w czwartkowym wydaniu.

Według FBI zatrzymanie przywódców mafijnych rodzin powinno stanowić poważny cios dla przestępczości zorganizowanej, ale przedstawiciele biura śledczego, jak i prokuratury przyznają, że struktury mafijne okazują się wyjątkowo odporne.

Działalność mafii pozostaje zagrożeniem "dla gospodarczego dobrostanu tego kraju" - dodał Holden.

Zarzuty, jakie postawiono aresztowanym gangsterom dotyczą przestępstw, które sięgają lat 90. i obejmują morderstwa, wymuszenia, napady, podpalenia oraz handel marihuaną i kokainą na dużą skalę.

Wśród aresztowanych są byli i obecni członkowie związków zawodowych - między innymi syndykatu pracowników portowych - związani z rodziną Genovese, którzy brali udział w regularnym wymuszaniu haraczy od innych związkowców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Największa operacja przeciw mafii w historii FBI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.