Niemcy. Zamiast szczepionki przeciw Covid-19 podawała roztwór soli fizjologicznej

Niemcy. Zamiast szczepionki przeciw Covid-19 podawała roztwór soli fizjologicznej
Fot. Sean Gallup/EPA/PAP
3 miesiące temu
PAP/mk

Niemiecka aktywistka antyszczepionkowa wstrzykiwała ludziom roztwór soli fizjologicznej zamiast szczepionki przeciw koronawirusowi. Pielęgniarka mogła w ten sposób zaszczepić ponad 8 tys. osób.

W Dolnej Saksonii pielęgniarka podawała roztwór soli fizjologicznej zamiast szczepionki na Covid-19 - pisze niemiecki dziennik "Die Welt". Według gazety aktywistka antyszczepionkowa zakradła się do punktu szczepień.

Według policji i prokuratury kobieta zaszczepiła roztwór soli większej liczbie osób - powiedział w Hanowerze szef dolnosaksońskiego sztabu kryzysowego ds. koronawirusa Heiger Scholz.

"Dotychczas znanych było tylko sześć przypadków, w których pacjenci nie otrzymali właściwej szczepionki. Jednak, jak podał we wtorek powiat fryzyjski, nawet 8557 osób mogło między 5 marca a 20 kwietnia otrzymać w punkcie szczepień w Roffhausen zastrzyk, za którego zawartość odpowiedzialna była kobieta" - pisze "Die Welt".

"Faktem jest, że nie wiemy, jak wiele z nich jest nieszczepionych lub tylko częściowo zaszczepionych. (...) Niestety, kobieta nie współpracuje z policją, milczy" - wyjaśnił Scholz.

Dotychczas wiadomo było, że w sześciu przypadkach pielęgniarka miała zamienić szczepionkę BioNTech na nieszkodliwy medycznie roztwór soli fizjologicznej. Jako powód podała wówczas, że stłukła ampułkę ze szczepionką i ze wstydu nie chciała na początku poinformować o tym kierownika punktu szczepień. "Jej zeznanie nie było prawdziwe" - powiedział Scholz.

Starosta powiatu Sven Ambrosy napisał w oświadczeniu prasowym: "Fakt, że musimy wystosować ten apel, bardzo mnie niepokoi, ponieważ wielu naszych obywateli może teraz nie mieć zapewnionej ochrony przed koronawirusem, której chcieli, i do której mają prawo. Dlatego teraz najważniejsze jest dla nas informowanie tych osób, odpowiadanie na ich pytania i oferowanie dalszych szczepień. W związku z tym proszę wszystkich obywateli o kontakt, jeśli otrzymali szczepionkę we wspomnianym okresie."

Około 8500 osób otrzymało ofertę szczepienia uzupełniającego.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin
18,83 zł
26,90 zł

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

Niemcy. Zamiast szczepionki przeciw Covid-19 podawała roztwór soli fizjologicznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.