Niemcy. Zamiast szczepionki przeciw Covid-19 podawała roztwór soli fizjologicznej

Niemcy. Zamiast szczepionki przeciw Covid-19 podawała roztwór soli fizjologicznej
Fot. Sean Gallup/EPA/PAP
PAP/mk

Niemiecka aktywistka antyszczepionkowa wstrzykiwała ludziom roztwór soli fizjologicznej zamiast szczepionki przeciw koronawirusowi. Pielęgniarka mogła w ten sposób zaszczepić ponad 8 tys. osób.

W Dolnej Saksonii pielęgniarka podawała roztwór soli fizjologicznej zamiast szczepionki na Covid-19 - pisze niemiecki dziennik "Die Welt". Według gazety aktywistka antyszczepionkowa zakradła się do punktu szczepień.

Według policji i prokuratury kobieta zaszczepiła roztwór soli większej liczbie osób - powiedział w Hanowerze szef dolnosaksońskiego sztabu kryzysowego ds. koronawirusa Heiger Scholz.

"Dotychczas znanych było tylko sześć przypadków, w których pacjenci nie otrzymali właściwej szczepionki. Jednak, jak podał we wtorek powiat fryzyjski, nawet 8557 osób mogło między 5 marca a 20 kwietnia otrzymać w punkcie szczepień w Roffhausen zastrzyk, za którego zawartość odpowiedzialna była kobieta" - pisze "Die Welt".

DEON.PL POLECA

"Faktem jest, że nie wiemy, jak wiele z nich jest nieszczepionych lub tylko częściowo zaszczepionych. (...) Niestety, kobieta nie współpracuje z policją, milczy" - wyjaśnił Scholz.

Dotychczas wiadomo było, że w sześciu przypadkach pielęgniarka miała zamienić szczepionkę BioNTech na nieszkodliwy medycznie roztwór soli fizjologicznej. Jako powód podała wówczas, że stłukła ampułkę ze szczepionką i ze wstydu nie chciała na początku poinformować o tym kierownika punktu szczepień. "Jej zeznanie nie było prawdziwe" - powiedział Scholz.

Starosta powiatu Sven Ambrosy napisał w oświadczeniu prasowym: "Fakt, że musimy wystosować ten apel, bardzo mnie niepokoi, ponieważ wielu naszych obywateli może teraz nie mieć zapewnionej ochrony przed koronawirusem, której chcieli, i do której mają prawo. Dlatego teraz najważniejsze jest dla nas informowanie tych osób, odpowiadanie na ich pytania i oferowanie dalszych szczepień. W związku z tym proszę wszystkich obywateli o kontakt, jeśli otrzymali szczepionkę we wspomnianym okresie."

Około 8500 osób otrzymało ofertę szczepienia uzupełniającego.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

Niemcy. Zamiast szczepionki przeciw Covid-19 podawała roztwór soli fizjologicznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.