Nigeria: co najmniej 50 zabitych w pożarze cysterny

Nigeria: co najmniej 50 zabitych w pożarze cysterny
PAP / kw

Co najmniej 50 osób zginęło w pożarze cysterny w stanie Benue w południowo-wschodniej Nigerii - poinformowały we wtorek miejscowe władze. Od 50 do 70 osób zostało rannych.

Świadkowie twierdzą, że kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, kiedy próbował uniknąć wybojów na jezdni.

"Wczoraj (w poniedziałek - PAP) przewróciła się cysterna z ropą i ludzie próbowali zbierać paliwo; wtedy wybuchł pożar, w którym zginęło ponad 50 osób" - przekazał rzecznik gubernatora stanu Benue. Rannych przewieziono do szpitala - dodał.

Po przewróceniu się pojazdu mieszkańcy okolicznej wioski, mimo ostrzeżeń władz, zaczęli zbierać paliwo, które wylewało się z ciężarówki.

Ogień objął też autobus, który uderzył w płonącą cysternę.

Podobne wypadki nie należą w tym kraju do rzadkości. W Nigerii, która jest największym w Afryce producentem ropy, cierpiący biedę mieszkańcy często ryzykują życie, zbierając paliwo wylewające się z uszkodzonych ropociągów lub cystern.

W styczniu ciężarówka przewożąca ropę wywróciła się i eksplodowała w stanie Cross River na południu kraju, podczas gdy kilkadziesiąt osób zajętych było zbieraniem wylewającego się paliwa. Według policji zginęło wówczas co najmniej 12 ludzi; według części świadków w rzeczywistości liczba ofiar sięgała 60.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nigeria: co najmniej 50 zabitych w pożarze cysterny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.