Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową z priorytetami przyszłej administracji

Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową z priorytetami przyszłej administracji
(fot. PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI)
PAP / ml

Sztab Joe Bidena i Kamali Harris, którzy według głównych amerykańskich mediów wygrali wybory prezydenckie w USA, uruchomił stronę internetową poświęconą procesowi przekazania władzy oraz priorytetom przyszłej administracji Demokraty - podała w niedzielę CNN.

Wśród pierwszych wyzwań, z którymi będzie musiała się zmierzyć nowa administracja Bidena, na stronie BuildBackBetter.com przedstawiono epidemię koronawirusa, kryzys gospodarczy, nierówności na tle rasowym i zmiany klimatu. Zapewniono, że nowy prezydent wraz ze swoim zespołem będzie się zajmował tymi zagadnieniami od pierwszego dnia urzędowania.

"Amerykanie zasługują na pilną, solidną i profesjonalną reakcję na narastający kryzys zdrowia publicznego i gospodarki spowodowany przez epidemię koronawirusa" - czytamy na stronie.

Zespół Bidena i Harris, odpowiedzialny za zaplanowanie procesu przejmowania obowiązków od obecnej administracji Donalda Trumpa przez nowy gabinet Bidena, zapowiada m.in. zwiększenie możliwości przeprowadzania testów na koronawirusa, sprawiedliwą dystrybucję leków i szczepionek (gdy będą one dostępne) oraz współpracę z władzami stanowymi i lokalnymi we wprowadzeniu ogólnokrajowego obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Uruchomiono także konto na Twitterze - @Transition46. Biden będzie 46. prezydentem USA.

DEON.PL POLECA

W sobotę zwycięstwo Bidena w wyborach prezydenckich w USA z 3 listopada ogłosiły największe media w tym kraju, a także sam kandydat. Zwycięstwa swojego wyborczego przeciwnika nie akceptuje urzędujący prezydent Donald Trump, który twierdzi, że doszło do fałszerstw wyborczych; jego prawnicy składają pozwy kwestionujące wyniki wyborów w poszczególnych stanach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło

Cierpienie zawsze niszczy.
Tym, co dźwiga, podnosi i wznosi ku górze, jest miłość...

ks. Józef Tischner

Bardzo czekałem na taką książkę o Księdzu Profesorze, napisaną z perspektywy czasu i w świetle ostatnich trzech...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową z priorytetami przyszłej administracji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.