Obama: historia oceni Castro

Obama: historia oceni Castro
(fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)
PAP / sz

Na wieść o śmierci Fidela Castro prezydent USA Barack Obama zapewnił Kubańczyków, że mają w USA przyleciała i partnera. Powstrzymał się od osobistej oceny Castro, przyznając, że to historia oceni ogromny wpływ tej postaci na ludzi i świat wokół niego.

- W chwili odejścia Fidela Castro wyciągamy rękę przyjaźni do Kubańczyków. Wiemy, że ta chwila wypełnia Kubańczyków, na Kubie i w USA, potężnymi emocjami - napisał w sobotę Obama w oświadczeniu. Podkreślił, że Castro "na niezliczone sposoby zmienił przebieg życia poszczególnych osób, rodzin i kubańskiego narodu".

- Historia odnotuje i oceni ogromny wpływ tej szczególnej postaci na ludzi i świat wokół niego - dodał.

Obama przypomniał, że od sześciu dekad relacje między obydwoma krajami były naznaczone ogromnymi politycznymi sporami, ale za jego prezydentury doszło do ponownego wznowienia stosunków amerykańsko-kubańskich.

- Podczas mojej prezydentury pracowaliśmy ciężko, by zostawić przeszłość za sobą, i by przyszłe relacje między naszymi narodami były zdefiniowane nie przez różnice, ale rzeczy, które łączą sąsiadów i przyjaciół: więzi rodzinne, kulturowe, handlowe i ludzkie - napisał prezydent Obama.

DEON.PL POLECA

Przekazał kondolencje rodzinie Fidela Castro i zapewnił Kubańczyków o modlitwach i przyjaźni. - Kubańczycy muszą wiedzieć, że mają przyjaciela i partnera w Stanach Zjednoczonych- oświadczył Barack Obama.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obama: historia oceni Castro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.